Crystalpro

Crystalpro Aqua Conditioner-Su Düzenleyici 125 ml

Ürün Kodu : CRY002
BARKOD: 8681644071049
Fiyatları görebilmek için Lütfen Bayi girişi yapınız
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Resimler
 • ​Crystalpro Aqua Conditioner 125 ml

  Aqua conditioner-Su düzenleyici:
  Sudaki amonyak, klor ve zehirleyici ağır metalleri bağlayıp etkisiz kılar. Akvaryum canlıları için gereken sağlıklı suyu temin eder. İçeriğindeki ilave mineraller balıklara daha sağlıklı bir ortam sağlar. Suyun ph ını değiştirmez. Etkisi çok hızlıdır. İster su değişimi için hazırlan değişim suyunda, ister direkt olarak akvaryuma dökerek kullanılabilir. Tüm tatlı su ve tuzlu su akvaryumlarında kullanıma uygundur.

  Teknik Bilgi:
  Genellikle şebekelerde musluk suları klorlama yöntemiyle dezenfekte edilmeye çalışılmaktadır. Musluk suyundaki klor oranı sürekli değişmekle birlikte genellikle balıklar için zehirleyici miktarın üstündedir. Musluk suyundaki klor sadece balıkları zehirlemekle kalmaz akvaryum filtre ve kumunda bulunan yararlı bakterilerin de ölmesine neden olur. Bu durumda eko sistem bozulup nitrifikasyon oluşmaz. Dolayısıyla suda amonyak seviyesi de yükselir. Sudaki bulanıklık ve kokudan bu anlaşılabilir. Musluk suyundan veya doğadan alınan sulardan klor dışında amonyak, arsenik ve zehirleyici ağır metaller de gelir. Tüm bunların etkin şekilde giderilmesi için aqua conditioner sıvı katkımızın içeriğinde gereken inorganik moleküller bulunmaktadır. Amonyağı, klorü, kloramini ve zehirli ağır metalleri bağlayıp nötralize eder. Bunlara ilave olarak mineralce yetersiz olan musluk suyuna elektrolitik mineraller katıp balıklar için doğal bir su koşulu oluşmasına yardımcı olur. Ayrıca balıkların daha canlı renklere kavuşması için iyot içermektedir.

  Kullanım Şekli:
  Ayrı bir kaptaki değişim suyunun her 100 litresi için 5 ml ekleyiniz. Suyu iyice karıştırıp en az bir saat bekletiniz. Bu süre zarfında değişim suyu sıcaklığını kontrol edip akvaryum suyuyla aynı sıcaklıkta olmasını sağlayınız. Akvaryumunuzun fitre ve ısıtıcılarını kapatıp değişim suyu kadar akvaryumdan su çekiniz. Aqua conditioner ile hazırladığınız suyu akvaryuma yavaşça ilave ediniz. 125ml si 2.500 litreye yeterlidir. Yaklaşık 15 damla 1 ml, bir kapak 7 ml dir.

  Uyarılar:
  Sadece hayvan sağlığında kullanılır. İçilmez. Çocuklardan uzak tutunuz. Göze veya cilde temas ettiğinde bol su ile yıkayınız. Serin yerde saklayınız. Dondurmayınız. Son kullanma tarihi üretiminden itibaren iki yıldır.

  125ml ve 500ml ölçülerinde alüminyum folyolu mühürlü ve kapaklı plastik şişelerde satışa sunulmaktadır.
Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.