başsağlığı.jpg (92 KB)
Biyoteknik

Bitter Beak Tüy Yolma Önleyici Acı Sprey 100 ml

Ürün Kodu : BYO044
BARKOD: 8693439070168
Fiyatları görebilmek için Lütfen Bayi girişi yapınız
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Resimler
 • ​Bitter Beak Tüy Yolma Önleyici Acı Sprey 100 ml

  Biyoteknik Bitter Beak Sprey bileşimindeki denatonium benzoate dünyada bilinen acılar içerisinde acılık derecesi oldukça yüksek olan bir madde olup,milyonda bir oranda dahi kullanılsa insan ve hayvanların damak tadlarında son derece acı bir tat veren maddedir.Bu özelliğinden dolayı birçok alanda zehirlenmelerin önüne geçmek için mamullerin içine koyulmaktadır.Bu yüzden Biyoteknik Bitter Beak sprey kuşların tüylerine sıkıldığında,kuşlar tüylerini yolmaya kalktıklarında acı tattan dolayı yolmayı bırakırlar.

  Kullanım Sahası
  Kuşlarda görülen tüy yolma olayı,diyetsel beslenme bozuklukları ve hormonal etkilerin sonucunda veya bit (mite),diğer cilt ve tüy parazitlerinin sebep olduğu enfestasyonlara karşı tepki olarak gelişmekle beraber,çoğunlukla sıkıcı ve hareketsiz sosyal yaşam koşullarına karşı bir tepki olarak da gözlenir. Biyoteknik Bitter Beak sprey formülasyonundan dolayı tadı çok acı olup papağanlarda,diğer kafes,tünek ve büyük kafes kuşlarında görülen tüy yolmanın önlenmesinde kullanılır.Sprey ayrıca kuşların yaralarını ve veteriner pansumanlarını ısırmalarını engellemeye yardım eder.

  Kullanım Şekli ve Dozu
  Sprey  kuşun etkilenmiş olan tüy alanına,yara çevresine,pansuman bölgesine hafifçe sıkılır.Günde bir defalık uygulama genellikle tüy yolma problemini bertaraf etmekle beraber gerekli duyuldukça tekrar edilir.
  Uygulama kuşta huzursuzluğa neden oluyorsa eldiven giyilir ve sprey sıkılan parmak bölgeye hafifçe dokunularak sürülür.

  Genel Uyarılar
  Kullanmadan önce ve beklenmeyen bir etki göründüğünde veteriner hekime danışınız.Kullanmadan önce prospektüsü okuyunuz.Çocukların ulaşamayacağı yerlerde ve gıda maddelerinden uzakta muhafaza ediniz.Kullanırken eldiven kullanınız veya kullandıktan sonra ellerinizi bol su ile yıkayınız.
Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.